Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Наказ про підсумки методичної роботи за 2021-2022 н.р.

Дата: 24 червня 2021 о 09:08, Оновлено 4 травня 2023 о 11:25
Автор: Савчук Т. Д.

УКРАЇНА

ВІДДІЛ ОСВІТИ

СТОРОЖИНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ

ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДІБРІВСЬКА ГІМНАЗІЯ

Н А К А З

від 4 січня 2022 року                                                                           №9 од

Про підсумки методичної роботи

за  І семестр 2021/2022 н.р.

У 2021/2022 н.р. методична робота у гімназії здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти України, Концепції загальної середньої освіти, Державного стандарту освіти та іншими нормативними документами, передбаченими чинним законодавством у 2021/2022 н.р., на досягненнях науки, системою аналітичної, організаційної, діагностичної, пошукової, інформаційної діяльності з підвищення наукового, загально- культурного рівня педагогічних працівників, удосконалення їх професійної компетенції та підвищення ефективності навчально-виховного процесу, на підставі Положення про методичну роботу з педагогічними кадрами загальноосвітніх шкіл України, з метою подальшого удосконалення методичної роботи, було видано наказ №75 од від 31.08.2020р. «Про організацію методичної роботи на 2020 / 2021 н.р.»

Головні завдання методичної роботи в 2021/2022 н. р. полягають в:

· спрямуванні змісту форм методичної роботи на виконання Закону України «Про освіту», Національної доктрини розвитку освіти України;

· сприянні підвищенню професійної майстерності вчителів через розвиток у них творчого потенціалу, формування в них навичок науково-дослідної роботи, зацікавленості педагогічними технологіями;

· підвищення методичного  рівня підготовки педагогічних кадрів, сприяння виробленню в учителів умінь і навичок самостійної роботи з метою неперервного підвищення своєї кваліфікації та вдосконалення педагогічної майстерності;

· створенні умов для підвищення професійного рівня педагогів і рівня інформаційної компетенції;

· забезпеченні реалізації особистісно-зорієнтованих технологій, інтерактивного навчання і виховання в усіх елементах структури педагогічного процесу;

· вивченні та популяризації досвіду творчих педагогів закладу, району, області, України.

У 2021/2021 н. р. педагогічний колектив працює над методичною проблемою «Використання компетентісно - зорієнтованих технологій розвитку особистості в контексті нової української школи».

В гімназії організовано роботу методичної ради, професійні спільноти вчителів суспільно-гуманітарного циклу, природничо-математичного циклу, вчителів початкових класів, класних керівників.

1.Професійна спільнота вчителів природничо-математичного циклу (керівник Пилипко Н.Ф.) працює над проблемою "Розвиток творчих здібностей учнів шляхом особистісно-орієнтованого підходу з використанням нетрадиційних форм проведення уроків".

2. Професійна спільнота вчителів суспільно-гуманітарного циклу (керівник Попельницька Л.М. працює над проблемою "Пошук ефективних методик навчання з урахуванням специфіки сільської школи".

3. Професійна спільнота вчителів початкових класів (керівник Пилипко С.А.) працює над проблемою «Впровадження НУШ, застосування нових форм і методів навчання. Самостійна робота, як вид навчальної діяльності молодшого школяра».

4. Професійна спільнота класних керівників (керівник Сабура С.М.). працює над проблемою "Формування активної громадської позиції учнівської молоді шляхом оволодіння системою національних і загальнолюдських цінностей ".

Особлива увага приділяється навчанню та вихованню учнів. Відповідно всеобучу всі діти шкільного віку були охопленні навчанням. На 1 вересня 2021 року до навчання приступило 68 учнів. Навчання проводиться за п’ятиденним режимом роботи закладу.

Методичну роботу закладу координувала методична рада. Протягом     І семестру на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:

 1. Про підсумки методичної роботи за 2020/2021 н.р. та завдання методичної служби на 2021/2022 н.р.

 2.Про організований початок  2021/2022 н.р.

 3.Про затвердження планів роботи методичних структур на 2021/2022 н.р.

 4.Про затвердження структури методичної роботи гімназії на 2021/2022 н.р.

 5. Про підготовку учнів до участі у  шкільних, районних предметних олімпіадах з базових дисциплін, інтелектуальних конкурсах та турнірах.

 6.Про особливості навчання учнів 1 класу (НУШ), навчально-виховного процесу та інструктивно-методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо викладання предметів у 2021/2022 навчальному році.

  7. Вивчення системи роботи вчителів, що атестуються. Затвердження планів вивчення досвіду роботи.

         На засіданнях професійних спільнот розглядалися теоретичні питання, вивчення нових педагогічних ідей і технологій; суть процесу індивідуалізації навчальної діяльності. Обговорювалися практичні проблеми та шляхи їхнього усунення: подолання типових помилок, недоліки в контролі за діяльністю учнів на уроках; опрацьовано документи, що регулюють шкільне життя та ведення шкільної документації, обговорено підсумки проведення І та ІІ етапу Всеукраїнських  олімпіад.

Основні завдання, над якими працюють професійні спільноти вчителів у 2021/2022 н.р.

1. Постійно вивчати і проводити відповідну роботу по виконанню нормативних документів, інструкцій, інструктивно-методичних листів, інформативно-правової бази гімназії.

2. Впроваджувати в практику роботи педколективу досягнення педагогічної науки і передового педагогічного досвіду, сучасних інтерактивних методик навчання.

3. З метою обміну досвідом роботи є проведення відкритих уроків та творчих звітів.

4. Продовжувати роботу по впровадженню єдиних вимог до учнів, правил і Статуту гімназії.

5. Активізувати методичну роботу класних керівників.

6. Вести роботу по підвищенню якості навчання і відповідальності за результати успішності, здійснення моніторингових досліджень, обговорення аналізу результатів проведення моніторингових досліджень, обговорення шляхів покращення рівня навчальних досягнень учнів з базових предметів.

Були проведені засідання методичних об’єднань, на яких розглядались питання опрацювання методичних рекомендацій МОН України щодо викладання предметів у 2021/2022 н.р., особистість учня та особистість учителя, як діалогічна спільність в особистісно - зорієнтованому навчанні,  забезпечення наступності і перспективності в навчанні та вихованні учнів під час переходу з початкової в основну школу.

З метою підвищення фахового рівня, методики викладання предметів, вчителі ознайомлювались з новинками науково-методичної літератури, з досвідом роботи вчителів району, відвідували районні семінари та методоб’єднання.

Всі вчителі працюють над індивідуальними методичними темами. Методична робота в І семестрі 2021/2022 н. р. велася за такими формами:

- індивідуальні форми роботи: самоосвіта педагогів, наставництво, методичні консультації, співбесіди;

- групові форми роботи: методичні об’єднання, консультації для молодого вчителя.

Однією із провідних форм методичної роботи гімназії є педагогічна рада, яка досліджує і розв’язує  питання життя навчального закладу, стимулює розвиток творчого потенціалу педколективу, ріст професійної майстерності вчителів, керівників гуртків. При визначенні змісту роботи педагогічної ради ми обирали насамперед ті питання, які цікавлять увесь педагогічний колектив і колегіальне вирішення яких сприятиме формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечить істотне піднесення якості навчально-виховного процесу. Протягом І семестру  було проведено  два засідання педагогічної ради.

Проводились моніторингові дослідження рівня навчальних досягнень учнів з різних предметів. Досліджувалася участь учнів в конкурсах, олімпіадах; простежено результативність, відповідно до рівня педагогічної майстерності вчителя.

Цілеспрямовано проводилась позакласна робота з учнями, що забезпечує мотивацію учнів у навчанні. Курсову перепідготовку учителі проходять відповідно до плану.

Нерозривно з навчальною діяльністю організовано виховний процес у школі, що забезпечує мотивацію учнів у навчанні. Учні гімназії постійно брали активну участь у загальношкільних заходах:

-  спортивно-масової роботи;

- Всеукраїнському тижні права;

-тематичних заходах до Дня працівників освіти, Дня української писемності, Дня пам’яті жертв голодомору.

Значна увага приділяється самоосвіті, як одній із форм індивідуальної методичної роботи. Кожен педагог протягом навчального року працює над власною темою, співзвучною загальношкільній проблемі. Ця тема обирається, виходячи з професійних потреб учителя. Підвищення рівня методичної роботи позитивно впливає на якість навчально-виховного процесу з окремих предметів.

В основному план методичної роботи за І семестр виконано.

Виходячи із вищесказаного,

НАКАЗУЮ:

  1. Усім  вчителів під час проведення уроків використовувати ІКТ.          

                                                                                                  (Постійно).

2. Систематично удосконалювати форми методичної роботи з педагогічними кадрами.

(Постійно).

3. Завідуючим кабінетами та класами систематично працювати над поповненням матеріальної бази.

(Протягом II семестру, завідуючі кабінетами).

4. Заступнику директора гімназії з навчально-виховної роботи:

4.1. Систематично працювати над підвищенням рівня методичної роботи в школі.

                                                           (Протягом II семестру,Пилипко Л.Т.)

           5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з НВР Пилипко Л.Т.

                       Директор гімназії                  Т.Д. Савчук

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.