Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Звіт директора

Дата: 30 квітня 2021 о 11:18, Оновлено 24 червня 2021 о 08:08
Автор: Савчук Т. Д.

Звіт директора

Дібрівської гімназії

про діяльність

перед педагогічним колективом

та громадськістю

за 2020/2021 навчальний рік

Савчук Тетяни Дмитрівни

 Закінчився 2020/2021 навчальний рік, який став ще одним важливим кроком у підвищенні результативності роботи педагогічного, батьківського та учнівського колективів Дібрівської гімназії, створення умов розвитку кожної дитини та її самовдосконалення,  впровадження в практику роботи інноваційних методів і технологій навчання та виховання учнів.

На засіданні батьківського комітету ми керуємося Положенням про порядок звітування директора Дібрівської гімназії перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування гімназії щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року, яке було затверджено на загальних зборах у червні 2020 року.

Як директор гімназії у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом гімназії, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника освітнього закладу.

  1. Загальна інформація про гімназію

Дібрівська гімназія є колективною власністю Сторожинецької міської ради  Чернівецької області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Сторожинецької міської ради, якому делеговані відповідні повноваження.

Будівля гімназії прийнята в експлуатацію в 1973р., земельна ділянка, яка належить школі, має площу 1,6685 га.

У 2020/2021 н.р. в гімназії працювали 16 педагогічних працівників і 12 працівників із числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершили 66 учнів у 9 класокомплектах. Середня наповнюваність класів становить 7 учнів.

  1.  Кадрове забезпечення

У 2020/2021 н.р. штатними працівниками гімназія була забезпечена на 90%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів (у тому числі обслуговуючого персоналу) враховувалась фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики.

Час диктує все нові й нові вимоги до вчителя, тому необхідним для педагога нині є вміння працювати з комп'ютером. Перспектива в освіті така, що через п'ять років учитель, який не володіє навичками роботи на комп'ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам і не зможе ефективно забезпечувати навчально-виховний процес з учнями. Більшість членів педколективу (8 учителів) мають вищу кваліфікаційну категорію та 6 мають звання, що говорить про значний досвід роботи.

III  Методична робота

На виконання наказу по гімназії №75 од від 31.08.2020 р. «Про організацію методичної роботи на 2020/2021 навчальний рік» у гімназії була організована методична робота, основними завданнями якої були:

  • сприяння розвитку навичок самостійної робо­ти вчителя з метою безперервного підвищен­ня кваліфікації й удосконалення педагогічної майстерності;
  • розвиток учительської творчості;
  • формування інтересу до сучасних наукових ідей, дослідної роботи;
  • покращення методичної під­готовки педагогічних кадрів;
  • розвиток аналі­тичних навичок, самоаналізу й самоконтролю діяльності;
  • вивчення стилю роботи вчителя, йо­го особистісних якостей і на цій основі створен­ня умов для професійного росту й оптимальної взаємодії з колективами учнів, учителів, батьків;

Методична служба в гімназії являє собою ціліс­ну, створену на наукових досягненнях, надбаннях передового досвіду й конкретному аналізі проблем учителів, систему взаємопов’язаних заходів, дій і засобів, спрямованих на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вчителя закладу, на збагачення й розвиток творчого потенціа­лу педагогічного колективу в цілому, на досягнен­ня оптимальних результатів навчання, виховання й розвитку конкретних учнів, класів.

Методична робота в Дібрівській гімназії здійснювалася згідно із законодавством, нормативними документами про освіту, рекомендаціями МОН України, методичного центру  відділу освіти, молоді та спорту Сторожинецької міської ради, нормативно-правовими документами про освіту.

        Педагогічний колектив гімназії працював над на­уково-методичною проблемою: «Використання компетентнісно зорієнтованих технологій розвитку особистості в контексті нової української школи».

У контексті науково-методичної роботи реалі­зується розробка стратегічного, річного планування.

Цілеспрямована робота педагогічного колекти­ву над науково-методичною темою виступає одним із домінуючих чинників примноження перспектив­ного педагогічного досвіду.

З метою вирішення даної проблеми протягом року були проведені засідання методичної ради, щомісячні методично – оперативні наради, наради при директорі на яких розглядалися наступні питання:

  • Про якість підготовки гімназії до нового навчального року.
  • Про затвердження календарно-тематичних планів на 2020/2021 н.р.
  • Про чергову атестацію педагогічних працівників.
  • Про стан відвідування учнями гімназії.
  • Про дисципліну учнів гімназії.
  • Про результати господарської діяльності на навчально-дослідній ділянці.
  • Про участь учнів школи в олімпіадах.
  • Про встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки.
  • Про підготовку закладу до роботи в зимових умовах.
  • Про організацію освітнього процесу для здобувачів освіти з урахуванням карантинних обмежень у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
  • Про обізнаність стосовно проблем насильства над дітьми (Стоп булінг).
  • Про аналіз виконання річного плану роботи за І семестр.
  • Про аналіз відвідування учнів навчального закладу за І семестр 2020/2021 н.р. та інші.

Згідно графіка проводилися предметні тижні, засідання шкільних методичних об’єднань, на яких вивчалися теоретичні та практичні аспекти формування та розвитку в учнів творчих здібностей та впровадження інноваційних технологій у навчально – виховний процес. Були розроблені методичні рекомендації щодо формування та розвитку в учнів творчих здібностей, якими учителі постійно керувалися у навчально-виховній роботі. Активізувалося впровадження в роботу інформаційних технологій. З метою обміну досвідом учителями були проведені відкриті уроки та заходи.

У 2020/2021 навчальному році методична робота передбачала цілісну систему підвищення науково-теоретичного і загальнокультурного рівнів учителів, їх психолого- педагогічної підготовки і була спрямована на рішення трьох основних питань: інноваційний розвиток гімназії, формування наукового потенціалу членів педагогічного колективу, сприяння індивідуальній педагогічній діяльності та розвитку творчої особистості вчителя.

         Робота над загальною  науково – методичною проблемою «Впровадження інноваційних технологій у навчально – виховний процес» стала поштовхом для пошуку форм і функціональних структур із підготовки вчителя в загальнометодичному, психолого - педагогічному та науково-теоретичному аспектах.  Однією з пріоритетних була проблема підвищення професійного рівня вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення. Тому основне завдання організованих заходів курси підвищення кваліфікації  включили вчителів у процес вдосконалення особистої кваліфікації, перетворили їх на об’єкт цього вдосконалення. Саме з цією метою в плані роботи з педкадрами та в плані роботи методичних підструктур були передбачені, крім колективних, індивідуальні форми роботи:  робота над науково – методичною проблемою, самостійна робота над методичною  темою, самоосвіта, докурсова та післякурсова підготовка, консультування, творчі звіти, наставництво, опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше.

Із метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2020– 2021  навчальний рік.

Методична рада гімназії впродовж року координувала  діяльність усіх методичних структур за темою з урахуванням результатів діагностики та визначеного нею різного рівня професійної майстерності педагогів, диференційованого підходу до їх потреб, що визначало зміст діяльності основних ланок управління методичною роботою у гімназії.

Протягом навчального 2020/2021 року було проведено чотири засідання методичної ради на яких обговорювалися такі питання:

  • Про підсумки методичної роботи за 2019/2020 навчальний рік.
  • Завдання методичної служби на 2020/2021 навчальний рік. 
  • Про організований початок 2020/2021 навчального року. 
  • Про затвердження планів роботи методичних структур на 2020/2021 навчальний рік. 
  •  Про затвердження структури методичної роботи гімназії на 2020/2021 навчальний рік .
  • Про організацію роботи над єдиною науково - методичною темою гімназії
  • Про визначення змісту, форм і методів підвищення кваліфікації вчителів у 2020/2021 навчальному році.
  •  Про підготовку учнів до участі в шкільних, районних  предметних олімпіад з базових дисциплін , інтелектуальних конкурсах та турнірах.
  • Особливості організації навчально-виховного процесу та інструктивно-методичні рекомендації Міністерства освіти  і науки України щодо викладання предметів у 2020/2021 навчальному році.
  • Про підсумки І (шкільного) етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад з базових дисциплін, підготовка та затвердження списків переможців до участі у ІІ (районному) етапі.
  • Взаємовідвідування уроків. Презентації вчителів.
  • Підготовка та проведення творчих звітів вчителів, які атестуються у 2020/2021 навчальному році. 

        Протягом 2020-2021 н. р. було організовано роботу чотирьох методичних об’єднань:

  • учителів початкових класів (проведено 4 засідання);
  • суспільно-гуманітарного циклу (проведено 4 засідання);
  • природничо-математичного циклу (проведено 4 засідання);
  • класних керівників (проведено 4 засідання).

 На засіданнях методичних об’єднань було затверджено плани роботи, методичні проблеми, над якими працювали методичні об’єднання, визначено керівників з числа досвідчених педагогів. Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність методичних об’єднань  було сплановано на основі річного плану роботи гімназії та загальноосвітньої науково-методичної проблеми. На  запланованих  засіданнях  методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2020-2021 н. р., зміни  у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, підготовка і проведення предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, затвердження завдань для державної підсумкової атестації), так і науково-методичні питання щодо впровадження в освітній процес нових технологій, інноваційних форм і методів навчання, застосування  міжпредметних зв’язків у процесі формування комунікативних компетенцій учнів. Упродовж навчального року методичними об’єднаннями  були проведені предметні тижні, під час яких учні розширювали свої знання з даного предмета.

 Протягом року проводилися методичні оперативні наради з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо.

Одним із напрямків методичної роботи гімназії була організація роботи з молодими спеціалістами, завдання якої – надання необхідної допомоги молодим вчителям в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвиток умінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки, творчої активності молодих спеціалістів.

     Протягом року було проведено 9 педагогічних рад,  на яких було розглянуто такі основні питання:

  • Про тимчасове положення щодо організації освітнього процесу в період карантину.
  • Про підсумки роботи гімназії за минулий навчальний рік і завдання педагогічного колективу на наступний рік. Затвердження плану роботи гімназії.
  • Про тижневе навантаження вчителів.
  • Затвердження плану роботи гімназії на 2020/2021 н.р.
  •   Про зарахування учнів 1-го касу.
  • Про єдині вимоги щодо ведення класних журналів.
  • Про  оцінювання учнів 2 класу та факультативних занять.
  • Про затвердження модулів на уроках фізкультури.
  • Про тижневе педнавантаження вчителів.
  • Про вибори секретаря педради.
  • Про стан викладання фізики у 7-9 класах.
  • Про адаптацію учнів 1 та 5 класів.
  • Використання інтерактивних форм і методів навчання, як засіб формування творчої особистості учнів.
  • Про запровадження посилених протиепідемічних заходів.
  • Про стан викладання української мови у 1-9 класах.
  • Про роботу педколективу щодо реалізації навчально-виховного процесу ЗЗСО у І семестрі 2020-2021 н.р.
  • Про внутрішкільний моніторинг рівнів навчальних досягнень учнів 4 – 9 класів за І семестр 2020/2021 н.р.
  • Про вибір електронних версій оригінальних макетів підручників для 4 класу закладів загальної середньої освіти, поданих на конкурсний вибір підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників.
  • Про вибір електронних версій оригінальних макетів підручників для 8 класу закладів загальної середньої освіти, поданих на конкурсний вибір підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників.
  • Інформація про виконання рішень попередньої педради.
  • Про підсумки атестації педагогічних працівників за 2020/2021 н.р.
  • Про роботу педколективу щодо реалізації навчально-виховного процесу гімназії.
  • Про підсумки навчально-виховної роботи у 1-9 класах за 2020/2021 н.р. і перевід учнів до наступних класів.
  • Про внутрішкільний моніторинг рівнів навчальних досягнень учнів за 2020/2021 н.р.
  • Про зарахування здобувачів освіти до 1 класу Дібрівської гімназії.

Адміністрація закладу детально вивчила систему роботи Пилипко Л.Т. вчителя біології та хімії, Савчук В.І. вчителя початкових класів та Савчука М.В. вчителя фізичної культури та основ здоров’я, які атестувалися в поточному навчальному році. Відповідно до річного плану роботи гімназії видано накази «Про стан викладання та рівень знань учнів з предметів», які викладають дані вчителі.

Результати атестації такі:

  1. Рішенням атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти Сторожинецької міської ради, про відповідність Пилипко Л.Т. раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та відповідає раніше присвоєному педагогічному званню «вчитель-методист».

Рішенням атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти Сторожинецької міської ради, про відповідність Савчук В.І.  раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєнню педагогічного звання «старший вчитель».

Рішенням атестаційної комісії Дібрівської гімназії про відповідність Савчука М.В. займаній посаді та присвоєнню кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

  1. Повністю реалізований план курсової перепідготовки. Протягом навчального року підвищили кваліфікацію 3 вчителів гімназії: Пилипко Л.Т. вчитель біології та хімії, Савчук В.І. вчитель початкових класів та Савчук М.В. вчитель фізичної культури та основ здоров’я.

У гімназії для проведення уроків з різних предметів використовується  комп’ютерна техніка, “Інтернет”, ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих дітей. Задоволення їх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Робота гуртків, факультативів впливає на інтереси і здібності дитини, а також на формування творчої особистості.

Реалізація основних напрямів методичної ро­боти (забезпечення професійною інформацією; підтримка в підготовці до атестації; організація підвищення кваліфікації вчителів) значно підви­щила якість освіти.

У процесі вивчення стану мотивації роботи вчителів у школі встанов­лено, що посадові обов’язки вчителів відповідають рівню їхніх знань і вмінь; у педагогів сформова­но почуття відповідальності за результати власної праці; вони ініціативні й самостійні.

Основний критерій визначення ефективності методичної робо­ти — результативність навчально-виховного процесу.

Результативною є методична робота в галузі роботи з обдарованими школярами й підготовка їх до районних  конкурсів, олімпіад.

    1. Навчальна діяльність учнів

У 2020–2021 навчальному році учні гімназії зайняли призові місця в районних заходах:

Учень 1 класу Крупко Дмитро посів І місце у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Новорічний подарунок»;

Учень 2 класу Побережник Іван посів ІІІ місце у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Новорічна композиція»;

Учень 2 класу Крецький Артур посів ІІІ місце у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Новорічна композиція»;

Учениця 2 класу Костюк Олеся посіла ІІ місце у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Новорічний вінок»;

Учень 3 класу Ткачук Василь посів ІІІ місце у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Новорічна картина, колаж»;

Учень 4 класу Горняк Степан посів ІІІ місце у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Новорічний вінок»;

Учениця 5 класу Косован Марія посіла ІІІ місце у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Стилізована

ялинка»;

Учениця 5 класу Пилипко Надія абсолютний переможець у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Український сувенір»;

Учень 5 класу Негруб Олександр посів І місце у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Новорічна композиція»;

Учениця 6 класу Москалюк Кіра посіла І місце у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Стилізована ялинка»;

Колектив учнів 7 класу абсолютні переможці у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Новорічний вінок»;

Учениця 7 класу Косован Марина посіла ІІ місце у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Новорічний букет»;

Учень 8 класу Гуцул Денис посів І місце у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» в номінації «Новорічний вінок».

    1. Виховна та позакласна робота

Керуючись Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Основними орієнтирами виховання учнів 1-9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», затверджених наказом Міністерства освіти і науки,  молоді  та  спорту України від 31.10.2011р. №1243 та іншими нормативно-правовими документами протягом  2020/2021 навчального року виховна робота гімназії була  спрямована на виконання завдань і реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641.

Головна мета виховної роботи у 2020/2021 навчальному роціформування громадянина-патріота України, створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

Пріоритетними напрямками виховання у навчальному році є:

- національно-патріотичне виховання;

- робота з обдарованими учнями;

- розвиток творчої особистості;

- формування навичок здорового способу життя;

- робота з профілактики дитячого травматизму;

- робота з попередження правопорушень.

Реалізація завдань виховної роботи у 2020/2021 навчальному році здійснювалася шляхом співпраці з педагогічним та учнівським колективами, з батьками учнів, позашкільними закладами та громадськими організаціями, через використання найбільш поширених виховних технологій, зокрема:

- години спілкування (виховні справи);

- технологія колективного творчого виховання;

- проектна технологія;

- технологія саморозвитку.

Виховна робота в гімназії має чіткий та цілеспрямований характер, що дає можливість здійснювати плідну діяльність з реалізації основних завдань:    

  1. Гуманізація виховного процесу, що виражається у створенні умов для всебічного розвитку особистості, для спонукання її до самоаналізу, самооцінки, саморозвитку, самовиховання.
  2. Підтримка та укріплення шкільних традицій, що сприяють створенню загальношкільного колективу.
  3. Удосконалення методичної майстерності класного керівника, спроможного компетентно здійснювати виховну діяльність.
  4. Розвиток учнівського самоврядування.

Виховні заходи, що проводились класними керівниками протягом 2020/2021 навчального року, були різноманітними, відповідали віковим особливостям учнів, сприяли розвитку творчих здібностей та ініціативності школярів.

Класовод 1-го класу Пилипко С.А. на протязі І семестру провела такі виховні заходи, а саме: Гра «Розкажи про себе», „Як стати Нехворійком”; рольова гра «Складаємо власні правила поведінки в довкіллі», Інтелектуальна гра «Хто з помічників найголовніший?», рольова гра «Ми йдемо до їдальні», ; Моделювання розвивально-виховних ситуацій «Я і мій клас»; години спілкування «Що я ціную у житті?», «Краса моєї України», «Чарівні слова відкривають серця», «Та земля мила, де мати народила»; Перегляд відеоролика «Державні символи», «Яку музику люблю я і мої друзі»; бесіди: «Чи потрібно дивитися всі телепередачі», «Літні канікули! Що ти пропонуєш?», Ти і твої друзі на перерві (правила поведінки на перерві), «Умій цінувати дружбу», «Символи моєї держави», «Поведінка в школі»;  Інструктаж по техніці безпеки (правила поводження з електроприладами).

Класоводом 2-го класу Гуцул О.С. були проведені такі виховні заходи, а саме: Бесіди «Цінуй свій час та час інших», «Я – людина», «Шануй батька й неньку» ; Виховна година  «Умій слухати»; Диспут «Ти – вихована людина?»; Виставка – конкурс «Традиції та реліквії моєї родини»; Сюжетно – рольова гра «Турбота. Діти допомагають дітям»; Класна година «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна»; Бесіда «Кожному миле його слово рідне»; Година спілкування та конкурс на кращий малюнок «Я маю право… кожна людина має право»; Конкурс малюнків «Краса природи у творах образотворчого мистецтва»; Круглий стіл «Життя людини – найвища цінність»; Урок здоров’я «Профілактика інфекційних захворювань»; Година ввічливості «Умій слухати»; Урок дружби «Однокласник, товариш, друг».

Класовод  3-го класу Косован В.Г. провела ряд виховних заходів:

Бесіди «Подорож до країни Дорожніх знаків», «Живу і навчаюся у родині», «Мій день, мої вчинки», «Якщо твій друг помилився», «Я - маленький громадянин», «Цінуймо працю інших»; Виховні години  «Умій слухати»; «Обираємо актив класу», « Права дитини – права людини»;

ВС «Вчимося етикету»;  Конкурс малюнків «Фарби осені»; Бесіда-розповідь «Знайомимось з професіями»; Розповіді «Найцінніше в моєму житті», «Як я дбаю про своє здоров’я»; Перегляд фільму «Профілактика інфекційних захворювань»; Усний журнал «Здоровим будь!»;  Повідомлення «Продукти харчування: наші друзі й вороги»; Конкурс віршів «Родини, родина: від батька до сина».

 Класоводом 4-го класу Савчук В.І. проведено такі виховні заходи:

Бесіди: «Що означає бути вихованим», «Славетні українці», «Чарівні слова», «Хочу і можу бути здоровим», «Бути совісним означає…», «Поезія зими», «Будь гідним скрізь і всюди, щоб нести Вам радість, люди!», «Ти – Вихована дитина?» ; Інструктаж «По техніці безпеки (правильне продовження з електроприлади)», Інструктаж з техніки безпеки під час весняних канікул ; Єдиний урок по правилам дорожнього руху; Гра-вікторина «У нашім серці Україна»; Конкурси малюнків: «Подаруй радість бійцю»; Операція «Посади квітку», «Годівничка» ; Рейд «Книжкова лікарня»; Ігри на свіжому повітрі; Рольова гра «Я на вулиці»; 7 квітня – міжнародний день здоров’я; Групова справа «Чесним треба бути всюди»; Виховна справа «День Соборності».

Класний керівник 5-го класу Косован О.Д. провів з учнями вступний інструктаж з ТБ; Бесіди: «Правила безпечної поведінки учасників дорожнього року», «Правила безпеки взимку. Який він, міцний та неміцний лід?», «Правила безпечного користування побутовими газовими приладами», «Дбаємо про здоров’я»,  «Правила вітання»; Диспути «Чи вважаєш ти себе культурною людиною», «Культура – повага до людей і до себе», «Не шкодь собі»; Години спілкування: «Поведінка в громадських місцях», «Культура спілкування і взаємин у повсякденному житті», «Мова рідна, слово рідне», «Милосердя і любов до ближнього»; Уроки мужності «Ми – діти твої, Україно», «Їх подвиг незабутній», «Моя земля – земля моїх батьків»; Акція «Подаруй бібліотеці книгу»; Виставка-конкурс «Жовтень у моєму місці»; Конкурс малюнків «якщо хочеш бути здоровим – будь»; Вікторина з правил руху велосипедів; Анкетування «Класний керівник очима вихованця».

Класний керівник 6-го класу Савчук М.В. провів з учнями такі виховні заходи: Бесіди: «Будь уважним на дорозі», «Ознайомлення дітей із зимовими народними обрядами та святами», «Масляна, розваги за народними звичаями», «Історія мого району», «Хто він? Т.Г.Шевченко», «Літні канікули! Що ти пропонуєш?», «Обережно ожеледиця», «Відповідальність учнів за своє здоров’я», «Про людей, які працюють поруч», «Вчимось слухати один одного», «Вже брами літа закриває осінь», «Нагодуй природу», «Різдвяний настрій»; Операції «Бережи свій час», «Допоможи книзі», Операція «Встанови годівничку» ; Година спілкування «Я – культурна людина», «Книга в житті людини. Наш підручник», «Збережемо місцеві природні святині України»; Акція «Зробимо квітучий наш клас»;  ВС «Про характер розмови», «Традиції мого народу»; Анкетування – розуміння учнем почуття дружби»; Пізнавальна година «Світ спорту»;

Класний керівник 7-го класу Пилипко К.І. провела  з учнями виховні заходи: виховні справи: «Я і мій характер», «Обережно, ожеледиця!», «Усі професії важливі обирай свою», «Напитись з отчої криниці», «Україна від козацьких часів до сьогодення», «Етикет в давнину і тепер»; бесіди: «Яскраві події мого життя», «Вчимось слухати один одного», «Про державну символіку України», «Історія мого району», «Збережемо природні святині Закарпаття», «Літні канікули! Що ти пропонуєш?», «Відповідальність учнів за своє здоров’я»; години спілкування: «Ставлення людини до людини», «Чарівна краса вишиванки»; виставка «Квітковий вернісаж», «Щедрі дари осені», «Новорічна композиція»; Анкетування «Розуміння учнем почуття дружби»; Вікторина «Шкідливі звички заважають усім».

Класний керівник 8-го класу Сабура С.М. провела  з учнями виховні заходи, а саме: виховні справи: «Ким бути і яким бути», «Як уберегтися від COVID – 19 », З 8 річниці голодомору  «Є пам’ять,  якій не буде місця»,  «6 грудня – День Збройних сил України», «Проблеми природи нашого краю», «У світі професій», «Покрова – День українського козацтва» ; Тренінг «Кодекс чесної особистості», Елементи тренінгу «Кодекс чесної особистості»; Бесіди «Світ моїх захоплень», «Фізична краса не постійна, а духовна  - вічна», «Світ моїх захоплень», «Школа – мій дім, я – господар у нім»;  Перегляд відео презентації «І елементи твої Україно»; Години спілкування «Добротою себе перевір», «Україна суверенна і незалежна держава», «На тім рушникові»; Перегляд відео презентації «І елементи твої Україно» .

      Класним керівником 9–го класу Попельницькою Л.М. були проведені такі  виховні справи: Тренінг «Як стати лідером»; Бесіди «Що таке самовиховання, самооцінка, самореалізація», «Я і ми», «Не говори, що знаєш, але знай, що говориш», «Ризики в інтернеті», «Мій ідеал», «Про культуру почуттів», «Бережи честь змолоду», «Громадське суспільство гарантія дотримання прав людини», «Культура користування мобільним зв’язком», «Ризики в інтернеті», «Мої життєві принципи», «Цінності моєї родини»; Виховні справи «Мої вчителі, старші друзі та наставники», «Життя – це не ті дні, що минули, а ті, що запам’ятались», «Любов’ю дорожити вмійте», «Любов до ближнього - джерело величі людини», «Державні символи України», «Твоя правовакультура»; Урок-презентація «У світі кіномистецтва; Круглий стіл «Країна моїх мрій».

    1. Соціальний захист

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій , які навчаються в гімназії, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:

  • інвалідів - 3;
  • діти напівсироти - 6;
  • із багатодітних сімей – 18;
  • із неповних сімей - 16.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації гімназії. Також за бюджетні кошти діти з малозабезпечених сімей щоденно отримують безкоштовне гаряче харчування в шкільній їдальні.

 

VII Збереження та зміцнення здоров'я учнів та працівників

Медичне обслуговування учнів і працівників гімназії організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів і вчителів у закладі обладнаний медичний куток, де працює шкільна медсестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування школярів, забезпечує профілактику дитячих захворювань.

Щорічно на базі районної лікарні діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи, у гімназії формуються спеціальні медичні групи, а також уточнюються списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік.

Відповідно до цих списків видається наказ по гімназії. Медичне обслуговування працівників гімназії організовано також на базі ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди двічі на рік.

Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей під час перебування в гімназії. Організація харчування учнів закладу регламентується Законами України «Про освіту» (ст.25), «Про загальну середню освіту» (ст.22), «Про охорону дитинства» (ст.5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591»Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з графіком учні 1-4 класів харчуються на 1-ій перерві, а учні 5-9 класів на 2-ій перерві у їдальні гімназії за кошти батьків.

Відповідно до поданих документів безкоштовно харчуються учні із малозабезпечених сімей.

Цікавими оздоровчими заходами в гімназії є проведення Дня здоров'я, бесіди з лікарями ЦРЛ, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю, виступи шкільної медсестри на загальношкільних лінійках. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «Заходи, спрямовані на збереження життя і здоров'я дітей», де запланована робота оздоровчого характеру з класом.

VIII Управлінська діяльність

Управління гімназією здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування відпрацьована в гімназії і й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У гімназії в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність освітнього закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, відділом освіти, молоді та спорту ОДА, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.

Контроль - це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У гімназії ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання гімназії, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.

Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом навчально-виховного процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Під час проведення внутрішньошкільного контролю за рівнем викладання навчальних предметів заступник директора використовує діагностичні картки аналізу та вивчення стану викладання предметів із використанням комп'ютера. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по гімназії. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу, адміністрація гімназії приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

Ураховуючи сучасні реалії, стиль керівництва нашою гімназією є близьким до демократичного, оскільки більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується. Директор гімназії в роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.

Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди» інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля позитивного кінцевого результату. Завдяки такому стилю в гімназії залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи, як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, рідко з нотками наказування. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих директор має бачити насамперед особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

IX  Фінансово-господарська діяльність закладу

Будівля гімназії збудована понад 48 років назад. Адміністрація гімназії разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально - технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб гімназії проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Сторожинецької міської ради. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам гімназії. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті гімназією електроносії. За бюджетні кошти здійснюється закупівля миючих дезінфікуючих засобів для харчоблоку, туалетів. За рахунок благодійних коштів батьків здійснено ремонти та підготовку класних кімнат до навчального року. Працівниками централізованої бухгалтерії планово проводиться інвентаризація майна. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються, або оприбутковуються.

Адміністрацією гімназії приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори гімназії поповнюються новими сучасними стендами, активно проводиться робота по озелененню коридорів. Подвір'я гімназії завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються працівниками гімназії, своєчасно доглядаються дерева, кущі. Фарбується огорожа, біляться дерева. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території гімназії.

Згідно  нового закону України «Про освіту»  за кошти Державного бюджету була оформлена класна кімната НУШ.

Витяг із протоколу №5

засідання батьківського комітету

Дібрівської гімназії

від 07 червня 2021 року                                                          

Присутні: 35 осіб

Порядок денний:

1. Звіт директора гімназії про управлінську діяльність у 2020/2021 н.р.

Слухали: звіт директора Дібрівської гімназії Савчук Т.Д. про управлінську діяльність у 2020/2021 н.р. (звіт додається).

Відбулося голосування результатів управлінської діяльності директора Дібрівської гімназії Савчук Т.Д. в ході якого рішення було прийняте одноголосно. Проголосувало 35 осіб, що становить 100%.

Ухвалили:

1. Управлінську діяльність директора Дібрівської гімназії Савчук Т.Д у 2020/2021 н.р. вважати задовільною.

Голова зборів:                     /Пилипко Л.Т./

                                    Секретар зборів:                     /В.Г.Косован/ 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.